Beata Bocek

Beata Bocek

(nar. 1983 v Českém Těšíně)
Textařka, zpěvačka, skladatelka.

Slezská písničkářka a všestranná muzikantka, zpívá většinou polsky, doprovází se na kytaru, harmoniku, ukulele, koncovku či mbiru. Svou první desku Przeszkoda (Překážka) natočila v roce 2004. Poté strávila nějaký čas v Cardiffu ve Walesu a napsala písně z CD Czary moje, dary twoje, které jsou plné optimismu a víry. Po návratu natočila album Uondaný čas s kapelou Ležérně a vleže. Třetí deska s názvem Zapraszam was do waszego cicha (Zvu vás do vašeho ticha) vychází v roce 2009.

Od roku 2011 hrála v nové sestavě s Filipem Kramerem (kontrabas) a Terezou Včelicovou (viola, housle) a vzniká třináctipísňové album Ja tutaj mieszkam (2012), které bylo nominováno na žánrovou cenu World Music Anděl 2013. Kromě převážně polských textů zde zazní i čeština a francouzština.

Na konci roku 2013 si splnila svůj cestovatelský sen a odjela na cestu od Nového Zélandu až po Finsko a Švédsko. Po návratu začalo vznikat album O Tobje, které vyšlo v lednu 2016 u Indies records.

V současnosti je muzikantkou na volné noze. Hraje společně se švédským multiinstrumentalistou Christofferem Strandhem (trubka a basová kytara).

Osobní stránky autora: www.beatabocek.com/