Marek Turňa

Marek Turňa

(nar. 1970 v Lučenci, Slovensko)
Nakladatel.

Majitel nakladatelství Kniha Zlín. Po studiu na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě pracoval jako investiční poradce pro londýnskou společnost, kde působil deset let s roční přestávkou na studium MBA v USA. Po návratu do Zlína v roce 2004 založil nakladatelství Kniha Zlín. Zároveň byl manažerem mezinárodních vztahů Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně a stál u zrodu slovenské literární ceny Anasoft Litera. Od roku 2008 se plně věnuje svému nakladatelství.

Na český trh uvedl knihy populárního norského spisovatele Jo Nesba, které se staly světovým bestsellerem. Soustředí se na vydávání i jiných skandinávských autorů a světových literátů. Vydává také literaturu faktu, poezii, snaží se upozorňovat na regionální autory a literaturu.

Při výběru knih klade důraz především na originalitu a vytříbenost autorského stylu, zajišťuje špičkové překladatele, knihy prochází pečlivou jazykovou a redakční přípravou.

čtvrtek 5. 5. 2016 17.00 2. podlaží budovy 15, sál B

KNIHA ZLÍN: Hana Lundiaková, Zuzana Kultánová. Slovem i hudbou se představí spisovatelka Hana Lundiaková, nominovaná na ocenění Magnesia Litera 2015. Debutující prozaička Zuzana Kultánová uvede novelu Augustin Zimmermann. Moderuje Marek Turňa. Hudebně doprovází STINKA.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program